Profesionální poradce pro komplexní změnu image

Přečtěte si

V oblasti oblékání panuje spousta mýtů a existuje mnoho formálních doporučení. Svět se ale neustále mění a s ním se mění nejen móda, ale i celkový životní styl. Přicházejí různé trendy, nové nápady… Některá doporučení platná za první republiky už prostě neplatí a není nijak výhodné se jich držet…

Tetování

Ačkoli tetování ještě za komunismu bylo bráno jako znak pobytu v kriminálu, dnes to rozhodně neplatí. Jemná a decentní  tetování si už dnes pořizují běžně i ženy včetně osob na různých manažerských postech. Je vždy dobré zvážit, jak moc by mělo být tetování viditelné nebo nápadné, ale některým lidem může pomoci v tom, že z image „hodného chlapce“ udělá dravého obchodníka…

Neformální oblečení

Pryč jsou doby, kdy se obchodní jednání neobešla bez drahých obleků a utažených kravat. Dnes už například banky a podobné instituce samy vyhlašují tzv. „casual friday“, kdy umožňují zaměstnancům vyměnit formální oblečení za neformální.

Také manažeři už se dnes nesetkávají jen v zasedacích místnostech, ale volí různá místa pro jednání. Mnohdy jsou tato jednání doprovázena různými dalšími aktivitami, workshopy apod. takže nošení džín a triček už není žádnou výjimkou.

Košile už nejsou povinné…

Jedním z mnoha módních mýtů jsou košile. Už dávno neplatí, že pokud chcete vypadat „slušně“, je košile s límečkem nutností. Kvalitní módní trička se dnes stále častěji oblékají pod sako, nebo nosí právě v kombinaci s džínami, a pokud zvolíte vhodný styl, nikomu to nebude vadit.

Vousy a zárůsty

Dokonale vyholená tvář už taky není povinností. Třídenní strniště, vousy apod. mohou dokonce image mnoha mužů ještě vylepšit.

Nevadí pleš, ani afro styl

Ačkoli se muži dlouhá léta za nedostatek vlasů styděli, dnes je pleš naprosto běžnou věcí, která nikomu nevadí. Ani pro ženy není mužská pleš žádnou překážkou… Naopak ani divoké účesy s dredy či afro styl nejsou u některých profesí překážkou, i když se v tomto případě jedná hlavně o zpěváky, ale třeba i různé kreativní grafiky apod.

Tipy pro ženy

Červená rtěnka je zárukou sebevědomého vzhledu. Sluší každé ženě, jde jen o odstín, který ladí k její pleti.

Pokud má být vzhled vstupenkou k novému partnerskému vztahu pak se ptejte sama sebe, jakého muže si přejete a jaká žena by se mu líbila.

V ženském světe módy je v současné době povoleno vše.

Nejrychlejší dieta je vysoký podpatek :-)

Každému sedí něco jiného

A to nedůležitější na závěr. Každý člověk je originálem a sedí mu něco jiného. Proto je opravdu vhodné, neřídit se podle rad kolegů a známých, ale nechat si poradit styl, který bude sedět právě vám.